Zdrowo jem, więcej wiem

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy Ib Szkoły Podstawowej w Rąbieniu pod opieką wychowawcy Pauliny Kubackiej wzięli udział w jesienno-zimowej edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska objętym honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhouser-Duda.

Uczniowie, zgodnie z obowiązującym regulaminem projektu wybrali dla siebie nazwę „Dzieciaki owocniaki”.Nowością dla naszych podopiecznych okazał się nie tylko sam udział w projekcie, ale także sposób realizowanych zajęć. Mianowicie, ze względu na sytuację epidemiczną w naszym kraju lekcje zostały przeprowadzone zdalnie z wykorzystaniem platformy Teams.

Pomimo takiej formy zajęć dzieci z zainteresowaniem przystąpiły do realizacji zadań w pięciu obszarach:

• Lekcja 1: Poznajemy warzywa i owoce
  • Konkurs: Najlepszy rysunek „Jem owoce i warzywa”
  • Lekcja 2: Cukier? Nie, dziękuję!
  • Konkurs: Reklama zdrowych słodyczy
  • Dzielimy się wiedzą: Kolorowy talerz

Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Udział w programie „Zdrowo jem, więcej wiem” był dla nas fantastycznym wyzwaniem
i wspaniałą przygodą. Udział w projekcie wzbogacił wiedzę dzieci, wyposażył w nowe doświadczenia, a co najistotniejsze dzieci chętniej sięgają po zdrowe przekąski i częściej czytają etykiety na produktach.

Data dodania: 2021-02-01 15:37:59
Data edycji: 2021-02-01 15:46:17