Rąbień trzyma formę - podsumowanie

W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę!" współorganizowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców. Celem programu jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez unikalne dwukierunkowe podejście: promujące zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

Po zapoznaniu z założeniami tej inicjatywy przystąpiono do planowania działań na wielu płaszczyznach. W tym roku szkolnym w realizację projektu zaangażowali się uczniowie klas VI a i VI b pod opieką p. Mateusza Olborskiego. Nauczyciel wychowania fizycznego wraz z podopiecznymi postawili w tym roku na projekt związaną z aktywnością fizyczną, której to rolę, szczególnie teraz w dobie pandemii, należy mocno propagować. Przygotowali oni dla swoich kolegów i koleżanek z klas 4-8 ciekawe lekcje i materiały o znaczeniu aktywności fizycznej dla zdrowia każdego człowieka na przykładzie różnych dyscyplin sportowych. Pojawiło się wiele ciekawostek, a także utrwalenie wiedzy i pogłębienie świadomości dotyczącej codziennego ruchu. Punktem kulminacyjnym projektu było przeprowadzenie Quizu „Rąbień Trzyma Formę!”. W nim najlepsi okazali się:
1 miejsce – Tymoteusz Przygodzki klasa 6a
2 miejsce – Joanna Wągrowska klasa 5a