Rąbień pomaga uchodźcom z Ukrainy

Urząd Gminy w Aleksandrowie Łódzkim codziennie rozszerza katalog działań wspierających uchodźców z dotkniętej wojną Ukrainy.

Oprócz organizowania konwojów z pomocą rzeczową dla mieszkańców Ukrainy, codziennie potrzeba szerszego wsparcia, bo kolejni obywatele Ukrainy docierają na teren naszej Gminy i potrzebują pomocy.

Samorząd Gminy organizuje nie tylko pomoc materialną, ale też pomoc medyczną, psychologiczną, pomoc w zakresie organizowania edukacji dla dzieci przybywających do miejscowości należących do naszej Gminy.

Koordynatorami Lokalnymi wspierającymi osoby przybywające z Ukrainy na terenie Rąbienia i miejscowości sąsiadujących są:

Krzysztof Kozanecki (tel. 605 902 505)

Mariusz Grabowski (tel. 534 550 010)

W tej chwili tworzymy

1. Bazę miejsc noclegowych, ponieważ kończą się dotychczasowe zasoby.

Prosimy o informacje od Państwa, kto jest gotów przyjąć osoby potrzebujące pod swój dach.

1. Bazę osób – wolontariuszy, w tym kierowców, którzy mogliby wesprzeć nas w działaniach pomocowych.

Oczekujemy na zgłaszanie się osób chętnych do pomocy w/w zakresie.

Aby móc jak najefektywniej wspierać potrzebujących, musimy znać ilość osób, którym możemy udzielić pomocy. W tym celu zachęcamy osoby przybywające z objętej wojną Ukrainy do zgłaszania się do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego przy Urzędzie Miejskim w Aleksandrowie Łódzkim (tel. 4220700346).

Informujemy także, że w połowie przyszłego tygodnia z Aleksandrowa Ł. wyruszy drugi konwój z pomocą dla Ukrainy.

Pięknie dziękujemy tym z Państwa, którzy przekazali dary.

Wierzymy, że wrażliwość mieszkańców Rąbienia i okolicznych miejscowości pozwoli pomóc wszystkim osobom - ofiarom wojny, które znajdą się u nas.

?? Ромбень допомагає біженцям з України. ??

Управління ґміни в Александрув-Лодзькій щодня розширює способи заходів щодо підтримки біженців з України, що постраждали від війни.

Окрім організації автоколон з матеріальною допомогою для жителів України, з кожним днем ​​потрібна всебільша підтримка, адже нові громадяни України приїжджають д району нашої ґміни та потребують допомоги.

Місцева влада ґміни організовує не лише матеріальну допомогу, а й медичну та психологічну допомогу, а також допомогу в організації навчання дітей, які приїжджають до міст нашої ґміни.

Місцевими координаторами, які підтримують людей, які приїжджають з України в Ромбень та сусідніх містах, є:

Кшиштоф Козанецький (тел. +48 605 902 505)

та Маріуш Грабовський (тел. +48 534 550 010)

Ми створюємо в даний момент:

1. Базу даних місць проживання, оскільки наявні ресурси закінчуються.

Ми просимо у вас інформацію хто готовий прийняти під свій дах тих, кто потребує допомоги.

1. База даних людей - волонтерів, у тому числі водіїв, які могли б нас підтримати в наших

зусиллях з надання допомоги. Чекаємо бажаючих допомогти у вищезгаданій сфері.

Для того, щоб якомога ефективніше підтримувати тих, хто цього потребує, нам потрібно знати кількість людей, яким ми можемо допомогти. З цією метою ми заохочуємо людей, які приїжджають з України, що постраждала від війни, звертатися до Муніципального центру управління кризовими ситуаціями при міському управлінні в Александрові Лодзкі (тел. +484220700346).

Також повідомляємо, що в середині наступного тижня з Александрова вирушить другий конвой з допомогою для України.

Ми дякуємо тим із вас, хто дарував подарунки. Ми віримо, що чуйність жителів Ромбеня та навколишніх міст допоможе всім жертвам війни, які будуть з нами.

Data dodania: 2022-03-04 16:05:38
Data edycji: 2022-03-04 16:07:58