Pozalekcyjne zajęcia sportowe

ROWERY

W kolejnym obszarze znalazły się pozalekcyjne zajęcia sportowe. Uczniowie uczestniczyli w wycieczce rowerowej po okolicach Rąbienia, w którego terenach znajduje się Rezerwat Przyrody „Torfowisko Rąbień”. Tego dnia pogoda rozpieszczała, przynosząc mocno promieniujące słońce i wysoką jak na wczesną wiosnę temperaturę powietrza. Nie obyło się na wycieczce bez przygód w postaci awarii rowerów jak i „szczęśliwych upadków” na naturalne podłoże miejscowego torfowiska. Mimo wszystko cała grupa wróciła do Szkoły z uśmiechem na twarzy i radością spędzenia aktywnego fizycznie popołudnia.

MICHAŁÓWKA

Kolejnym działaniem z obszaru pozalekcyjnych zajęć sportowych był niedzielny wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego „Michałówka” w Woli Czarnyskiej. Na miejscu uczniowie mieli możliwość spędzenia aktywnie wolnego czasu nie tylko na świeżym powietrzu, ale również pod dachem stodoły przygotowanej pod kątem rekreacyjno-sportowym. Dzieci rozegrały mecze w piłkę nożną, w tenisa stołowego, zorganizowany został konkurs rzutów piłką do kosza, lotkami do tarczy oraz strzałów z łuku. Młodzi adepci zdrowego wypoczynku mogli rozładować swoją energię skacząc na trampolinie i przeciągając linę. W tej ostatniej konkurencji drużyny uczniów były wspomagane przez nauczycieli – wychowawców. Uczniowie grali również w bilard i korzystali z mini-siłowni. Po zakończeniu atrakcji rekreacyjno- sportowych na całą grupę wycieczkowiczów czekał wzmacniający posiłek, a tuż po nim zajęcia garncarskie. Niedziela upłynęła pod znakiem aktywności i rekreacji ruchowej, w której dzieci poza aktywną formą spędzenia czasu wolnego, dodatkowo mogły spróbować swoich umiejętności w lepieniu naczyń i figur z gliny.

KWADRANT

Ostatnim działaniem jakie zostało podjęte w ramach pozalekcyjnych zajęć sportowych było powitanie wiosny na szkolnym boisku. 21 marca uczniowie zagrali w grę rekreacyjną „Kwadrant”. Cała grupa została podzielona na dwie drużyny, które rywalizowały ze sobą o miano tej lepszej w jednej ze swoich ulubionych gier. Drużyny toczyły ze sobą bardzo wyrównany pojedynek, a przewaga punktowa co chwilę przechylała się na jedną lub drugą stronę, co gwarantowało emocje do samego końca. Ostatecznie jednak nie wynik był najistotniejszą sprawą a dobra zabawa i zdrowa rywalizacja uczniów, zgodna z zasadami fair play i bezpieczeństwa.

Data dodania: 2020-06-22 16:44:10
Data edycji: 2020-06-22 16:44:49