Grudzień 2022

Uczniowie klasy VIIId i VIII a na zajęciach z informatyki doskonalą swoje umiejętności cyfrowe. Podczas spotkania uczniowie rozpoczęli pracę z kamerą przy użyciu gimbala. Zarówno gimbal, jak i aparat, zostały zakupione przez SP Rąbień w ramach rządowego programu "Laboratoria Przyszłości". Uczniowie dowiedzieli się, czym jest gimbal, jakie są jego zastosowania oraz poznali podstawowe zasady posługiwania się nim podczas nagrywania ujęć. Po opanowaniu teorii przyszedł czas na praktykę. Uczniowie uczyli się poprawnego trzymania gimbala, kadrowania i nagrywania dwóch rodzajów ujęć. Pierwsze polegało na podążaniu za postacią, trzymając ją w centralnym kadrze, a drugie - na nagraniu postaci idącej w stronę operatora z przodu. Uczniowie zostali podzieleni w grupy: operator - aktor i każda z nich pracowała zarówno na gimbal, jak i była aktorem. Wśród uczniów można było zaobserwować niesamowitą koncentrację, gdy byli operatorami kamery.

Laboratoria Przyszłości #Laboratoria Przyszłości

W grudniu uczniowie klasy VI c na zajęciach koła historycznego nakręcili film, przy użyciu sprzętu zakupionego przez szkołę w ramach projektu . #Laboratoria Przyszłości #Laboratoria Przyszłości, który w humorystyczny sposób  przedstawia oblężenie Kamieńca Podolskiego w 1672 r. Szóstoklasiści doskonalili swoje umiejętności w zakresie obsługi kamery i wykorzystania statywu.

Laboratoria Przyszłości #Laboratoria Przyszłości

Adres film: https://youtube.com/watch?v=yOqZkH6kGc

W grudniu klasy VIII na lekcjach fizyki i informatyki montowali pojazdy z klocków lego i zespołów elektronicznych MODI. Doskonalili swoje umiejętności manualne i elektroniczne oraz zrealizowali krótki film za pomocą sprzętu zakupionego przez Szkołę Podstawową w Rąbieniu w ramach programu #Laboratoria Przyszłości #Laboratoria Przyszłości

Adres film:  https://youtu.be/WMt8_XeQ6Mg