Gratulacje dla Leona Kaszuby

Faber est quisque suae fortunae

Leon Kaszuba z klasy 6c wyróżnił się ogromną wiedzą, niezwykłą determinacją i godną podziwu mądrością.

W dniach 10 – 12 marca uczeń naszej szkoły uczestniczył w Poznaniu w ostatnim, finałowym etapie Olimpiady historycznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne. Poziom Olimpiady był niewiarygodnie wysoki, a uczestnicy musieli opanować nadzwyczajnie obszerną wiedzę historyczną, od prehistorii aż po czasy współczesne.

Ostatni etap konkursu podzielony był na dwa części. Podczas pierwszej, jeszcze w Łodzi, uczniowie pisali test na temat życia i działalności Mikołaja Kopernika. W Poznaniu odbyły się egzaminy ustne, które polegały na rozmowie na temat wybranej epoki i omówieniu czterech wybranych przez ucznia lektur. Leon wybrał epokę nowożytną (XVI – XVIII wiek), a także książki o dynastii Wazów (Zygmuncie III i jego dwóch synach – Władysławie IV i Janie II Kazimierzu).

Wyniki konkursu przeszły najśmielsze oczekiwania, gdyż Leon otrzymał tytuł laureata w najbardziej prestiżowym konkursie organizowanym dla uczniów szkół podstawowych w Polsce!

Dodatkową nagrodą jest również pierwszeństwo wyboru liceum po skończeniu szkoły podstawowej, bez żadnych warunków wstępnych. Sukces Leona jest wynikiem jego żmudnej, wręcz benedyktyńskiej pracy, prawdziwej pasji historycznej oraz rzadko spotykanej determinacji.

Specjalne podziękowania należą się również Rodzicom Leona, którzy nieustannie go wspierali i motywowali na każdym etapie konkursu. Raz jeszcze owacyjnie gratulujemy! Mamy również nadzieję, że sukces Leona będzie inspiracją dla innych uczniów.

Gorące gratulacje!!!

Data dodania: 2023-03-13 09:35:08