Europejski Dzień Języków - Szkoła Podstawowa im. Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Rąbieniu Nasza szkoła otrzymała Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości

Europejski Dzień Języków

W ostatni piÄ…tek odbyÅ‚ siÄ™ w naszej szkole quiz z okazji Europejskiego Dnia JÄ™zyków Obcych. DzieÅ„ ten organizowany jest od 2001 roku i cieszy siÄ™ ogromnÄ… popularnoÅ›ciÄ…. PrzykÅ‚adem na to sÄ… nasze klasy, bo aż trzy zremisowaÅ‚y ze sobÄ… i zajęły razem pierwsze miejsce!

Quiz miaÅ‚ zawieraÅ‚ pytania dotyczÄ…ce wszystkich jÄ™zyków Å›wiata, ciekawostki z dziedziny kuchni, geografii, znaczeÅ„ sÅ‚ów, kultury. Nasi uczniowie bezbÅ‚Ä™dnie odpowiedzieli na pytanie: Jakiego jÄ™zyka używa siÄ™ najczęściej na Å›wiecie? OczywiÅ›cie, że angielskiego! W którym jÄ™zyku dźwiÄ™k „O” można wymówić na 13 sposobów? W jÄ™zyku francuskim! NowoÅ›ciÄ… dla uczniów nie byÅ‚a też informacja, że tylko w jÄ™zyku niemieckim rzeczowniki piszemy wielkÄ… literÄ…. Pochodzenie sÅ‚owa „eskimos” sprawiÅ‚ najwiÄ™cej trudnoÅ›ci, ale też potrawy greckie okazaÅ‚y siÄ™ być dla nich tajemnicze.

Serdecznie gratulujemy klasom 7C, 8A i 8B, a wszystkim uczniom dziÄ™kujemy za wspólnÄ… zabawÄ™! NagrodÄ… jest dzieÅ„ bez kartkówek i wywoÅ‚ywania do odpowiedzi.

Data dodania: 2020-10-01 20:01:50
Data edycji: 2020-10-03 11:35:55

KÄ…cik Pedagoga

„….mówiÅ‚em nie do dzieci, a z dziećmi, mówiÅ‚em nie o tym,

czym chcÄ™ aby byÅ‚y, ale czym one chcÄ… i mogÄ… być.”