Europejski Dzień Języków

W ostatni piątek odbył się w naszej szkole quiz z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Dzień ten organizowany jest od 2001 roku i cieszy się ogromną popularnością. Przykładem na to są nasze klasy, bo aż trzy zremisowały ze sobą i zajęły razem pierwsze miejsce!

Quiz miał zawierał pytania dotyczące wszystkich języków świata, ciekawostki z dziedziny kuchni, geografii, znaczeń słów, kultury. Nasi uczniowie bezbłędnie odpowiedzieli na pytanie: Jakiego języka używa się najczęściej na świecie? Oczywiście, że angielskiego! W którym języku dźwięk „O” można wymówić na 13 sposobów? W języku francuskim! Nowością dla uczniów nie była też informacja, że tylko w języku niemieckim rzeczowniki piszemy wielką literą. Pochodzenie słowa „eskimos” sprawił najwięcej trudności, ale też potrawy greckie okazały się być dla nich tajemnicze.

Serdecznie gratulujemy klasom 7C, 8A i 8B, a wszystkim uczniom dziękujemy za wspólną zabawę! Nagrodą jest dzień bez kartkówek i wywoływania do odpowiedzi.

Data dodania: 2020-10-01 20:01:50
Data edycji: 2020-10-03 11:35:55