7. lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu ??‍???

Czy wiesz, że nastolatki spędzają w wolnym czasie w sieci średnio 4 godziny i 50 minut? W ciągu dnia wielu z nas praktycznie nie rozstaje się ze smartfonem. Stał się on nieodłącznym elementem naszego życia – z jego pomocą szukamy informacji, zdobywamy wiedzę czy korzystamy z ulubionych aplikacji, takich jak TikTok.

Jak pokazują badania, ponad 60% użytkowników przychodzi na TikToka, by poprawić sobie humor, 40% – by nauczyć się czegoś nowego, a 49% szuka na nim inspiracji2. I do tego nadal Was zachęcamy! Ale warto pamiętać, że w życiu ważny jest DYSTANS! Czyli równowaga pomiędzy światem cyfrowym a tym realnym nazywana digital well-beingiem.
Czym jest Dzień Bezpiecznego Internetu?

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. To święto obchodzone jest na całym świecie, a ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Świadomie dbajmy o swój digital well-being, nie rezygnując z treści, które nas bawią lub interesują.

Zachęcamy do odwiedzenia strony:
Data dodania: 2023-02-08 02:27:31
Data edycji: 2023-02-08 02:28:19